PÁR SLOV NA ÚVOD...

Naše rodina se skládá ze 3. členů: já - Pája, Dušan a náš syn Šimon. Šíma je ještě moc malinký na to, aby se mohl do všeho zapojit, a tak zatím jen pozoruje a diví se, proč se na něj ty bílé koule pořád usmívají a vyplazují na něj jazyk. My pevně věříme, že až vyroste, tak v srdci bude chovat stejnou lásku ke psům jako my dva a bude všeho součástí. Už teď je vším součástí, ale tak trošku jinak, zatím spíše jako malý divák.

Mě a Dušana, mimo jiné, spojuje stejný koníček, a tím jsou psi. Oba máme stejný názor na to, jak naše chovatelské stanice chceme vést, takže téměř každý víkend trávíme na závodech či výstavách. Psům se snažíme věnovat na 100 %, i když není občas jednoduché skloubit psy a malé dítě dohromady, tak i přesto děláme to, pro co jsme se rozhodli, co nás baví a naplňuje.

O tom, jak jsme se dostali k chovu psů a právě k plemeni Samojed, Vám povíme příště. A to už každý zvlášť, jelikož máme oba svůj vlastní příběh a cestu.


PROČ DVĚ CHS V JEDNÉ RODINĚ?

Odpověď je jednoduchá - oba jsme si svou chovatelskou stanici založili, ještě když jsme netvořili pár.


JAKÝM SMĚREM SMĚŘUJEME?

Naše pejsky v našich chovatelských stanicích se snažíme vést jak sportovně, tak i výstavně.

Samojedi jsou severští tažní psi a proto je pro ně práce v tahu přirozená a my se je v tom snažíme podporovat. Naše holky to opravdu baví a v tahu jsou doslova ve svém živlu, ale i výstavy a výstavní úspěchy jsou pro chov velmi důležité.

Od podzimu do jara trénujeme ve spřežení na kárách nebo saních. Přes léto je na naše chlupatá štěstí příliš velké teplo a tak to s tréninky není úplně jednoduché. A tak chodíme alespoň plavat, aby holky nevypadly úplně z kondice a na podzim se zase lépe vraceli do formy. Holky naštěstí vodu a plavání milují, takže to pro ně není žádné utrpení, ale vlastně odměna v rámci letní přípravy na závodní sezónu. Plavání střídáme také s dogtrekkingem, ale vzdálenosti nepřeháníme a chodíme v lesích, kolem potůčků a rybníků, aby se pejsci mohli zchladit. Vždy vyrážíme v ranních nebo večerních hodinách, aby bylo počasí příznivější.

Výstavám se snažíme věnovat celoročně.

Ve stejném duchu míníme pokračovat i na dále a věříme, že se budeme účastnit etapových závodů v ČR i zahraničí. A doufáme, že i ve výstavách se nám bude dařit jako doposud. 

Rádi se s vámi o všem podělíme zde na našich webových stránkách, Facebooku či Instagramu.


Pokud jsme Vás my, naši psi, nebo naše společná cesta zaujali, tak nás neváhejte kontaktovat. Vítány jsou závazné, ale i nezávazné návštěvy. Můžete nás přijet navštívit, pomazlit se se psy a ve správnou dobu i se štěňátky. V případě zájmu se můžete svést na koloběžce, trojkolce, čtyřkolce či saních. Jakékoli dotazy Vám rádi zodpovíme. Těšíme se na Vás.